Новина

ДП Чернігівський лісгосп


У лісовому розсаднику зростає майбутній ліс

Шлях від маленької насінини до могутнього дерева супроводжують лісівники. Для них відновлення лісу це не просто робота, а відповідальна справа за покликом серця.
Лісовідновлення – одне із основних завдань лісового господарства. У Державному підприємстві «Чернігівське лісове господарство» роботу зі створення лісових культур виконують лісівники 6 лісництв на загальній площі 55 573 гектари.
Чернігівські лісівники щорічно створюють лісові культури на площі понад 200 гектарів. Щоб виконати річний об’єм посадки лісових культур підприємству потрібно посадматеріалу в об’ємі 1,2 млн штук.
Для вирощування якісного садивного матеріалу,необхідного для виконання робіт із лісовідновлення та лісорозведення у ДП «Чернігівський лісгосп» функціонують лісові розсадники на площі 0,54 га. Сосна звичайна – це основна лісоутворююча порода, яка зростає у чернігівських розсадниках.
Головне – якісно підготовлений ґрунт. Рано навесні лісівники розпочинають підготовчі роботи до посіву: фрезування, розрівнювання, виніс каміння, грудочок тощо. Далі – сам процес посіву. На розсаднику догляди ведуться тільки вручну – прополювання міжрядь, підживлення та обробіток сіянців. Під час догляду – важливим є своєчасні проведені роботи та заходи у справі збереження якісного посадкового матеріалу.
Густі та ошатні сіянці сосни зібралися у рівненькі рядки лісового розсадника Славутицького лісництва. На місці кожного зрубаного дерева у майбутньому буде зростати молодий і доглянутий ліс.
За інформацією ДП "Чернігівський лісгосп"

Останні новини