Новина

ДП Чернігівський лісгосп


У лісових масивах ДП «Чернігівський лісгосп» завершено пожежонебезпечний період

На території лісових масивів, де здійснює своє господарювання Державне підприємство «Чернігівське лісове господарство» завершений найбільш складний та відповідальний сезон - пожежонебезпечний період. Власне, ризик виникнення пожеж у лісовому фонді значно зменшується у зв’язку зі зниженням середньодобових температур та збільшенням вологості повітря.

Загалом, за час пожежонебезпечного періоду у 2021 році державною лісовою охороною підприємства зафіксовано та погашено 9 пожеж у лісових масивах, загальною площею 11,16 га. За участі ДСНС протягом року ліквідовано 2 пожежі. Для порівняння, у 2020 році локалізовано 12 пожеж у лісах, загальною площею 18,72 га. В більшості випадків державна лісова охорона змогла ліквідувати вогонь на початкових стадіях, відвертаючи загрозу знищення лісових масивів на значних площах.

Щоб вчасно попередити пожежі у масивах лісівниками здійснюється цілодобове патрулювання, створюються мінералізовані смуги і проводиться догляд за ними. Перекриваються позапланові дороги, у місцях відпочинку встановлюють інформаційні стенди із наочною агітацією. На підприємстві функціонує централізована система відеонагляду за лісовими масивами, діють 6 веж, працюють лісові пожежні станції, наявні пункти зосередження пожежного інвентарю та засобів пожежогасіння, 7 пожежних автомобілів на базі ЗІЛ-130 та ЗІЛ-131 та 2 пожежні модулі на базі УАЗ).

 За підсумками пожежонебезпечного періоду державною лісовою охороною ДП «Чернігівський лісгосп» здійснено наступні профілактичні та попереджувальні заходи:

Ø  проведений 181 рейд із патрулювання щодо виявлення порушників відповідно до «Правил пожежної безпеки в лісах»;

Ø  влаштовано 712 км мінералізованих смуг;

Ø  проведено догляду за мінералізованими смугами у лісах на 1763 км;

Ø  перекрито 204 в’їзди у лісові масиви;

Ø  розміщено наочної протипожежної агітації у кількості 212 одиниці;

Ø  прочитано лекцій та проведено бесід громадськості на протипожежну тематику – 291, здійснено 65 публікацій у ЗМІ.

Попереду – тривала підготовка до наступного року, захист та моніторинг лісів від пожеж у холодний період.

Бережіть лісові багатства від пожеж! Закликаємо усіх громадян бути свідомими та відповідальними!

 

За інформацією ДП «Чернігівський лісгосп»


Останні новини