Новина

ДП Чернігівський лісгосп


Прагнення до економічної та соціальної стабільності: результати звітно-виборчої профспілкової конференції Чернігівського лісгоспу

Забезпечення стабільної роботи трудового колективу, ефективного ведення господарства на підприємстві, зростання добробуту працюючих, посилення їхнього соціального захисту – такими були і будуть головні завдання адміністрації та профспілкової організації працівників лісогосподарського підприємства.

Цьогоріч у трудових колективах лісівників проходять звітно-виборчі конференції первинних профспілкових організацій. У роботі звітно-виборчої конференції ДП «Чернігівський лісгосп», яка проходила 17 лютого 2021 року, взяли участь 35 делегатів.

Поважні гості на засіданні - голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства Наталія Кудласевич та заступник начальника обласного управління  лісового та мисливського господарства Олександр Жук.

 

Проаналізували результати спільної роботи щодо виконання зобов’язань по виконанню колективного договору між адміністрацією підприємства, трудовим колективом та профспілковою організацією. Затвердили проект колективного договору на наступні п’ять років. Звітували про діяльність профспілки за 2020 рік. Обрали профспілковий комітет та його керівні органи: делегати залишили керівні органи профспілки у тому ж складі. Зупинилися на аналізі лісогосподарської та профспілкової роботи найбільших лісництв на підприємстві. Крім того, визначили чіткі орієнтири роботи, - обговорили щоденні виклики перед лісівниками та важливі плани на майбутнє. Так проходила конференція профспілки у держпідприємстві.

 

Із ґрунтовним аналізом роботи за 2020 рік Чернігівським лісовим господарством перед делегатами конференції виступив директор Юрій Ревко. Він детально зупинився на кожній із складових роботи підприємства.

«Для того, щоб у майбутньому ліси продовжували давати якісні врожаї лісової продукції і виконувати властиві їм функції, необхідно забезпечити збалансоване господарювання, економічну стабільність підприємства, створювати умови для професійного зростання працівників, дотримуватися нормативів із охорони праці. При організації та плануванні лісогосподарської діяльності необхідно також враховувати фінансові, соціальні та екологічні аспекти,» - зазначив Юрій Ревко.

 

Олександр Жук, звертаючись до делегатів конференції під час своєї доповіді детально проаналізував основні досягнення обласного управління та виклики, з якими довелося боротися лісівникам у 2020 році. Також наголосив на важливих завданням, які стоять на сьогодні перед держпідприємством.  

«Найбільшим навантаження на лісовому галузь є оподаткування. Нинішня система сплати податків лісовим господарством базується на чинному законодавстві України, проте має багато недоліків. Наше завдання – забезпечення сталого та збалансованого ведення лісового господарства. Втім, замість розвитку галузі і стимулюючого фактора, чинна система оподаткування лише гальмує і потребує ґрунтовного реформування. Тому, нам усім потрібно працювати над зменшенням оподаткування», - зауважив Олександр Жук.

 

Виконання колективного договору – основа соціальної захищеності трудового колективу

Складовою щоденної роботи трудового колективу є виконання заходів Колективного договору, зокрема, соціальної гарантій, захищеності для кожного працівника  та ветерана лісової галузі.

Звертаючись до делегатів конференції, голова первинної профспілкової організації підприємства Інна Паніматченко проаналізувала стан виконання колективного договору, прозвітувала щодо кошторису витрат профспілки за звітний період та розповіла про плани на поточний рік.

«Протягом останніх трьох місяців була проведена робота по напрацюванню нового Колективного договору на 2021-2025 роки. Кожний міг надати свої пропозиції. Тепер найголовніше – наполегливо і злагоджено працювати, досягати успіхів у щоденній роботі», - сказала Інна Паніматченко.

Голова обласної профспілки Наталія Кудласевич проаналізувала роботу профспілкового комітету, звернувши особливу увагу  на питанні щодо виконання умов колективного договору, соціальної захищеності працівників та пенсіонерів. Також ознайомила із нововведеннями у нормативно-правовій базі.

«За 2020 рік Чернігівський лісгосп ефективно працював у напрямку забезпечення фінансової стабільності. Ви стали сильнішими. Втім, всеукраїнські карантинні профілактичні заходи внесли свої корективи у роботу профспілок і багато заходів не могли реалізувати. Не зважаючи на високе податкове навантаження на лісову галузь, найголовніше для на сьогодні – зберегти робочі місця, забезпечувати безперебійну роботу підприємств, виконуючи усі поставлені завдання лісівниками», - наголосила Наталія Кудласевич.

 

Наполеглива і стабільна робота – показник успіху

Ø       Лісовідновлення. Охорона і захист лісів. У 2020 році Чернігівським лісгоспом виконані основні показники по лісокультурному виробництву всіма структурними лісництвами. За результатами діяльності у минулому році відтворено лісів на площі 131 га при плані 79 га. Проведено доповнення лісових культур на зрубах площею 210 га, створено 2,4 га плантацій новорічних дерев, посіяно розсадників на площі 0,54 га, теплиць 0,12 га, догляди за лісовими культурами проведено на площі 759 га.

Заготовлено 867 кг насіння деревних та чагарникових порід, у тому числі хвойних – 192 кг. Для забезпечення підприємства власним садивним матеріалом, у розсадниках та теплицях вирощено 1,2 млн.шт. стандартних сіянців, в тому числі сосни звичайної 1,1 млн. штук.

Ø       Пожежа для лісу є найбільшим лихом, а захист лісових масивів від руйнівного вогню – одне із найважливіших завдань державної лісової охорони. Підприємством забезпечено патрулювання лісових масивів на підпорядкованих територіях. Протягом минулого року, проведений 191 рейд, перекрито 204 позапланових лісових доріг, влаштовано 863,5 км мінералізованих смуг та проведено доглядів за ними протяжністю 1540,2 км, встановлено 212 одиниць наглядної агітації, не менш важливим – профілактичні інформаційні заходи із населенням з питань пожежної безпеки.                                                              

Ø       Захист лісів від шкідників та хвороб. Завдяки ефективній діяльності підприємства та комплексу проведених санітарних заходів у лісах, за останні три роки стан лісових насаджень покращився. Також слід відмітити що в 2020 році всихання соснових насаджень зменшилось в рази в порівнянні з минулими роками.

Ø       Рейдовими бригадами патрулюються ліси державного лісового фонду.  За 2020 рік державною лісовою охороною, проведено 404 рейди, під час яких було складено 13 протоколів про адміністративне правопорушення. Рейдовими бригадами виявлено 8 випадків незаконних рубок деревини, з яких під час 6 випадків було затримано лісопорушників на місці події.  Матеріали по всіх випадках незаконних рубок деревини були передані до правоохоронних органів.

Ø       Охорона праці. Робота з кадрами. Службою охорони праці лісгоспу координуються всі необхідні заходи у структурних підрозділах. За минулий рік у підприємстві не допущено випадків виробничого травматизму, дорожньо-транспортних пригод та пожеж на виробничих об’єктах.

Значна увага приділяється роботі з кадрами, покращенню матеріально-технічного стану структурних підрозділів, модернізації та підтримці у належному стані  технічної складової лісгоспу.

 

Заохочення трудового колективу до ефективної роботи

Стабільна робота підприємства  та прагнення до єдності є запорукою успіху роботи як лісового господарства, так і профспілкової організації.

За результатами трудового суперництва у підрозділах, кращі працівники отримали цінні заохочувальні призи від профспілки. Приємну місію нагородження виконали голова первинної профспілкової конференції Інна Паніматченко та скарбник профспілки Тетяна Кириченко.

ü       Микола Полевод, тракторист третього класу Красилівського лісництва;

ü       Григорій Помазний, майстер лісу Славутицького лісництва;

ü       В’ячеслав Донець, майстер на лісозаготівлі Мекшунівського лісництва;

ü       Ігор Науменко, майстер лісу Березнянського лісництва;

ü       Сергій Савчук, майстер лісу Пакульського лісництва;

ü       Олександр Анісовець, тракторист третього класу Любецького лісництва;

ü       Ігор Івасенко, водій на вивезенні Лісотранспортної дільниці.

 

Підсумовуючи продуктивну роботу звітно-виборчої конференції, директор ДП «Чернігівський лісгосп» Юрій Ревко подякував трудовому колективу за результативну роботу.  

«Основні завдання, які стоять перед ДП «Чернігівський лісгосп» - стабільна робота, сплата податків, підвищення заробітної плати та рівня соціальної захищеності працівників. Для ефективного господарювання потрібна ефективна цілеспрямована, злагоджена робота підрозділів та апарату управління лісгоспу,» - резюмував Юрій Ревко.

 

 

Прес-служба ДП «Чернігівський лісгосп»


Останні новини